Дизайн та оформлення пластикових вікон

Вікна виконують важливі світлорегулюючі функції, їх роль в оформленні приміщення дуже велика. Правильно підібраний дизайн світлового прорізу може змінити зовнішній вигляд кімнати або балкона чи приховати непривабливий вигляд подвір’я.

Пластикові вікна в інтер’єрі

Напевно, багато хто вже давно звик до шаблонного вигляду однакових пластикових конструкцій і сумнівається у тому, що з них вийде створити щось унікальне і незабутнє. Проте інноваційні технології сьогодні дозволяють втілювати в дизайні пластикових систем найоригінальніші ідеї. У даний час випускають профілі будь-яких форм і розмірів.

Наприклад, конструкції можуть бути закруглені зверху, а в нижній частині виконані у вигляді прямокутника.

Різноманітність форм пластикових вікон

Досвідчені майстри виготовлять вікна, двері, дизайн яких розроблений індивідуально, у відповідності з вашими вподобаннями. Можна замовити трикутні, трапецієвидні або овальні блоки. Профіль із полівінілхлориду зварюють і ріжуть під будь-яким кутом. Дизайн пластикових вікон, фотогалерея для зразків якого представлена у цій статті, надихне вас і подарує цікаві ідеї. Колірне рішення може бути різним. Пластикові вікна, дизайн, фото та приклади оформлення яких можна знайти на нашому сайті, покривають зверху спеціальним лаком або обклеюють кольоровою плівкою. Читайте докладніше про шкоду пластикових вікон.

Пластикові вікна з кольоровим ламінуванням

Розміри віконних конструкцій

На дизайн вікна, фото зразків якого представлені у нас на сайті, впливає розмір пластикової конструкції, а також загальний стиль в інтер’єрі. Виріб невеликого розміру краще фарбувати у світлі тони. Білі рами для світлового прорізу візуально збільшуватимуть кімнату. Також у цьому випадку краще вибрати для декору римські штори або фіранки з легкої тканини нейтрального кольору. Пишні гардини зі складками будуть недоречні. Якщо у вас вузьке вікно, рекомендується придбати на нього горизонтальні жалюзі, оскільки поперечні лінії трохи «згладять» такі пропорції.

Рулонні штори в інтер’єрі приміщення

Великі прорізи легко прикрасити за допомогою драпірованих штор, полотна з великим малюнком. Тим, хто віддає перевагу суворому, стриманому стилю, можна порадити придбати довгі жалюзі. Велика кількість нових матеріалів, застосування модних технологій надає нам можливість вдало поєднувати оформлення вікон із внутрішнім оздобленням квартири та фасадом будівлі.

Вікно як витвір мистецтва

Раніше важко було уявити собі, що дорогоцінні квадратні метри житла можна облаштувати яскраво і нетрадиційно. Сьогодні ж потрібно тільки продумати й вибрати незаяложений дизайн, вікно і звернутися до фахівців. Відгуки про той чи інший тип профілів можна знайти на нашому сайті.

Кругле вікно

Багато хто, займаючись переплануванням квартир у старих будинках радянської забудови, може підказати, як перетворити звичайні старі рами зі склом на шедевр архітектури.

Вибираючи віконний профіль і склопакет, слід враховувати функціональні особливості приміщення, для яких конструкція призначена. Наприклад, вікно в кухні або на лоджії має бути максимально практичним. Його часто доводиться відкривати, встановлюючи режим провітрювання. Тому фурнітура повинна бути міцною. Простір під ним, як правило, обладнують вбудованими шафами або полицями, щоб отримати додаткове місце для зберігання продуктів. Саме підвіконня іноді виконує функцію робочої поверхні столу або барной стійки. Для його виготовлення доцільно також вибрати надійні зносостійкі матеріали. При цьому бажано, щоб кухонне вікно мало привабливий зовнішній вигляд, створюючи затишну атмосферу приміщення.

Якщо кухня поєднується з балконом, господарі можуть проявити більше творчості і фантазії в облаштуванні корисного простору. Вигляд вікна визначається типом віконного отвору. Як правило, найбільш поширені конструкції мають форму прямокутника. Однак випускають і такі пластикові системи, які мають гарний химерний дизайн, тож вікно може бути будь-яке. Фотогалерея для прикладів декорування представлена на сайті.

Ексклюзивні віконні конструкції

Сьогодні виготовляють незвичайні оригінальні пластикові вікна зі стандартними параметрами, які підійдуть для будь-якого приміщення. Випускають вітражні конструкції — з розкладкою, з тонуванням і ламінуванням, з вбудованими жалюзями. Також вікна бувають із клімат-контролем та іншими корисними функціональними деталями.

Характеристики еркерних та кутових вікон

Незвичайні вікна виготовляють у вигляді трикутника, еліпса. Вони бувають круглими, арочними. До таких систем відносять еркерні і кутові вікна. Ці два типи конструкцій часто плутають. Еркер виходить з кількох вікон, які, взаємодіючи, утворюють непрямий кут. Цей елемент архітектури виглядає привабливо і дозволяє створити яскравий самобутній дизайн. Еркерні вікна додадуть інтер’єру кімнати або лоджії витонченості.

Еркерна конструкція

Непроста конструкція кутового вікна найчастіше зустрічається в індивідуальних забудовах. Вона виглядає нестандартно і прогресивно. Два вікна розташовані під кутом один до одного. На цей кут спираються верхні поверхи будівлі.

Кутове вікно в інтер’єрі

Якщо ви плануєте побудувати будинок з таким вікном, необхідно подбати про зміцнення горизонтальних балок армуючими конструкціями. Пластикові вікна для цих систем слід вибирати з високоякісного профілю і з надійним склопакетом.

Дизайн вікон та балконних дверей

Балкон або лоджія сьогодні присутні практично у кожній квартирі. Тому багато хто замислюється про те, як зробити небанальний дизайн вікна з балконними дверима. Розглядаючи роботи зарубіжних декораторів, часто здається, що неповторний стиль в інтер’єрі дуже важко втілити з шаблонними вікнами типових багатоповерхових будинків. Та й починаючи ремонт і перепланування, ви можете зіткнутися із деякими труднощами. Проте навіть найнепривабливішу частину квартири за певних умов можна перетворити на красивий і комфортний куточок.

Насамперед перешкоджати процесу оновлення інтер’єру може зовнішній вигляд старих радіаторів опалення, розташованих під вікном балкона. Іноді їх просто хочеться заховати або хоч якось замаскувати. Тому починати ремонтні роботи рекомендується з бетонних основ комунікацій та опалювальних приладів. Можна придбати гарні нові батареї, зашити їх у стіні, задекорувати спеціальним металевим або дерев’яним екраном, ґратами або перефарбувати в інший колір, в тон стін.

Оригінальне декорування підвіконного простору

Після того, як питання з радіатором буде вирішено, можна сміливо переходити до наступного етапу – оформлення вікна на балконі і розташованих поруч дверей.

Існують різні методи декорування цієї ділянки. Їх вибір напряму пов’язаний із загальним почерком в інтер’єрі вашої кімнати і лоджії.

Штори у стилі «кафе»

Цей різновид драпірування вікна набув популярності не так давно. Такі фіранки легко дозволяють створити атмосферу мрійливості, домашнього затишку і тепла.

Штори у стилі «кафе»

Вони додадуть інтер’єру кімнати романтики. Ідеально підійдуть для кухні або балкона у стилі кантрі або прованс. Їх також використовують на невеликих вікнах у ванній кімнаті.

Штори «кафе» короткі, їх розміщують на спеціальному карнизі не зверху, а в центрі вікна. При цьому верхня частина світлового прорізу може залишатися відкритою або додатково декоруватися ламбрекеном із того ж полотна. Тканину для таких гардин вибирають тонку, зі складками і рюшами. Іноді доречно пошити такі завіси на підкладці. У цьому випадку догляд за ними буде легше здійснювати, оскільки такі штори менше брудняться.

Даний варіант оформлення підійде для любителів антикварних предметів в інтер’єрі, старовинних речей та подібних елементів декору. Життя у постійній метушні мегаполісу з нескінченним браком часу пояснює зростаючий попит на такі види штор. Багато господарів використовують цей елемент декору для створення у квартирі розслаблюючої атмосфери заміського дачного будиночка.

Рівні портьєри і штори з підхватами

Ці штори – найбільш поширений вид оформлення вікна. Вони являють собою два рівних відрізки матерії з боків отвору.

За викрійками можна зробити штори з підхватами самостійно

Їх підвішують на металевий карниз або на пластикову поперечину під стелю. Таке розташування штор має свої плюси — їх легко закривати. Можна використовувати тканину з модною декоративною контрастного кольору підкладкою, а також підхоплення біля стін. На сучасному ринку представлений великий вибір штор різних моделей і забарвлень. Вони можуть бути класичними і в стилі модерн. Прямі лінії в інтер’єрі створять ілюзію високих стель, тому такі портьєри є не тільки декоративним елементом, а й засобом візуального коректування простору. Кімната з такими шторами завжди буде виглядати вишукано.

Рулонні або римські штори

Ролети або римські штори – досить популярний сьогодні спосіб декорування вікон. Іноді карниз для цих виробів вбудовують безпосередньо до рами. Це оригінальне рішення має свої переваги: таким чином штори залишаються у фіксованому положенні. Їх не часто доводиться поправляти, порив вітру з відчинених балконних дверей не буде затягувати ролет в отвір.

Ще однією перевагою такого виду виробів є їх порівняно невисока ціна. Для пошиття цих гардин потрібен готовий відріз матеріалу, що підбирається за розміром вікон. При знятті вимірів цей показник не потрібно збільшувати, як у випадку з рівними шторами. Римські штори прості у догляді, закрити їх можна за допомогою спеціального фіксуючого елемента, не торкаючись до полотна, тому виріб довго не брудниться. Це дуже практичний елемент декору для кухонних вікон.

Японські штори

Такі драпірування мають нестандартну конструкцію. Вони являють собою прямі відрізи тонкої тканини, що закріплюються зверху без складочок і укріплені в нижній частині спеціальними важкими деталями з металу. Зовнішній вигляд таких штор є дуже лаконічним і привабливим.

Зовнішній вигляд японських штор

При цьому кожну фіранку можна регулювати окремо. Легкі шматочки тканини, що майже просвічуються, можуть накладатися один на одного, пропускаючи сонячне світло. Вони створюють в інтер’єрі приміщення гру колірних плям, забезпечуючи неповторну атмосферу та гарний настрій.

Однак такі вироби краще розміщувати на вікнах у тих ділянках квартири, де не передбачено жвавого руху, щоб постійно не зачіпати японські штори і не пошкоджувати тканину.

Ці варіанти дизайну світлового прорізу дозволяють добре замаскувати непривабливу частину стіни біля підвіконня, приховати старий радіатор або інші предмети. Японські штори ідеально впишуться у простір лоджії, оформленої в східному або скандинавському стилі. Вони також підійдуть для мінімалістичного дизайну приміщень.

Дизайн вікон у наші дні – ціле мистецтво. Сьогодні багато хто вже не хоче обмежуватися встановленням стандартних білих пластикових блоків. Форма, колір і варіанти декору вікон можуть бути найнезвичайнішими.