Як зробити квітник для балкона: вибираємо балконні квіти

Якщо ви любите сад, немає нічого простіше реалізувати його у себе на балконі. Для цього не потрібно ніяких особливих знань і хитрощів. Досить розподілити для себе місце, де будуть розташовуватися квіти. Що стосується того, як зробити квітник своїми руками, в яких ємностях будуть квіти розташовуватися, як їх садити, які купувати, тут маса варіантів. Про все по порядку.

Ємності для квітів

Чудовий квітник на балконі своїми руками, фото варіантів дизайну якого представлені у статті, можна реалізувати у себе на балконі незалежно від того, засклений він чи ні. Незасклені балкони – це сезонна радість, якщо ви живете в помірних широтах. Але якщо ж у вас балкон засклений, милуватися красою чудових квітів і рослин можна протягом усього року.

Ємність для квітів на балконі своїми руками

Перед тим як купувати квіткові горщики для балкона, визначитеся, в якій частині балкона буде розташовуватися зелена зона. Якщо ж планується озеленити весь балкон, можна обіграти не тільки підлогу або підвіконня, але і стіни, а також і стелю.

Для початку можна накидати на папері попередню схему розташування рослин, слід ретельно все продумати, щоб одні не затінювали інші, або ж щоб тіньолюбні не смажилися під прямими сонячними променями. Ємності у вигляді ящиків можна розмістити на настінних поличках, етажерках, на підвіконнях і на підлозі. Оригінальним рішенням є ампельні кашпо для балкона своїми руками, зробити їх не складе ніякої праці, а також підвісні контейнери, різні діжки під дерева, місткі вазони з пластику, кераміки, металу або дерева.

При виборі ємності з металу слід розуміти, що в жарку погоду або ж при попаданні прямих сонячних променів на них, ємності нагріваються, що згубно позначається на коренях рослин. Вони можуть швидко загинути.

У пластикових контейнерів часто тонкі стінки, і також при спеці вони можуть швидко нагріватися, а стінки контейнерів деформуватися.

Вазони для квітів на балконі

Керамічні контейнери є важкими, їх потрібно ставити тільки на міцні поверхні (підлогу, підвіконня). Ну а дерев’яні ящики будуть ідеальним рішенням. Вони не нагріваються в літню спеку і не псуються навіть від морозу (хоча морозити рослини в якості варіанту по догляду за ними ми не розглядаємо). Ідеально, якщо в контейнерах будуть зливні отвори. Якщо ж таких немає, ? ємності доведеться заповнювати керамзитом. Також купуйте ящики, у яких будуть кріплення щоб уникнути появи непередбачених труднощів.

Але однією з основних умов прекрасного і постійного цвітіння рослин на балконі все ж є якісний грунт. У спеціалізованих квіткових магазинах представлено розмаїття готових земляних складів під різні види рослин, і завдяки легкій вазі вони цілком прийнятні. Також можна рослини обкладати мох-сфагнумом, він дозволяє затримувати зайву вологу в процесі поливу і в сухий період її з легкістю віддає. У грунт можна додати певні добрива відповідно до інструкції застосування.

Якщо є бажання, в приміщенні балкона можна влаштувати буйно квітучий міні-сад. Всі балконні квіти краще купувати навесні, так в теплий період часу вони швидше приживуться.

Які квіти вибрати для балкона

Насамперед квіти необхідно підбирати на свій смак і гаманець. Проте слід враховувати один з важливих факторів – освітлення. Якщо вікна виходять на північну сторону, постійно в тіні, то сонцелюбиві рослини можуть загинути. Також враховуйте вуличні дерева поблизу вікон. Те ж саме потрібно враховувати при виборі тіньолюбних рослин. Сонячний бік буде для них згубним, особливо під час максимальної сонячної активності.

Якщо балкон незасклений пам’ятайте, що вітряна погода може поламати стебла квітів, тому бажано купувати квіти для відкритого балкону з товстими і міцними стеблами, наприклад, чорнобривці. Ну а петунії, улюблені більшістю рослини, на останніх поверхах під поривом вітру можуть відчувати себе не особливо добре.

Розкішний сад на балконі своїми руками

З різноманіття однорічників можна зібрати неповторної краси ансамбль, який буде радувати вас цвітінням і ароматом до настання холодів. Класика балконного жанру: братки, настурція, лобелія, петунія, левиний зів, аліссум. Їх можна розбавити вербеною, капською ромашкою, флоксом Друммонда, які характеризуються тривалим цвітінням. Зовсім недавно в списку улюблених балконних рослин з’явилася бульбова бегонія, яка красою квітів може затьмарити навіть троянду, перетворюючи балкон в чудовий оазис.

Важливо! Не висаджуйте бегонію в ящики під вікна, тому що проливні дощі сильно зашкодять рослині. Найкраще її підвішувати зсередини балкона в ємності. Власники квартир на нижніх поверхах можуть порадувати себе кучерявими рослинами, такими як імпонея, кобея, декоративна квасоля, тунбергія, запашний горошок.

Більш того, на балконній зоні можна організувати квітучий садок, в якому можна розмістити великі ємності, такі як вазони і діжки, в яких можна висаджувати жоржини, лілії, гладіолуси і корейську хризантему. Цибулинні квіти краще садити відразу по кілька штук, щоб у результаті вийшов пишний букет. Ну а що стосується рослин, які являють собою пишні кущі, то їх варто садити по одному.

Садимо балконні квіти

Зорієнтувавшись з варіантом кольорів, можна приступати до посадки в контейнери та ємності. Для цього землю у вазонах необхідно полити і розпушити. Після того, як рослини будуть занурені в землю, коріння необхідно ущільнити і полити. Для балконних рослин полив є досить важливим моментом, особливо в жаркий період. Квіти варто поливати на балконі вранці і ввечері. Якщо ви посадили квіти в землю без добрив, то через два тижні після посадки слід почати їх потроху удобрювати, бажано не частіше разу на два тижні.

Садимо квіти в ящики для балкона

Посадка квітів справа досить легка і не займає багато часу. Але щоб все правильно здійснити, потрібно дотримуватися наступних правил, які дозволять вам грамотно здійснити посадкові роботи.

Розставляємо квіти на балконі

Створення дренажного шару

Для дренажу на дно ємностей укладається керамзит, биті черепки і гравій, щоб отвори дренажу не забивалися землею. Завдяки наявності дренажного шару до п’яти сантиметрів грунт не пересихає, а надлишки води не затримуються в ґрунті.

Розподіл грунту

У посудину або ящик для квітів насипається спочатку невеликий шар грунту з підживленням. Це може бути спеціально підібрана земля, яку продають у квіткових магазинах. Потім вставляється в ємність рослина. Слід враховувати, що верхня частина підживлення має бути на рівні нижче двох сантиметрів від країв горщика. Якщо посадити квітку вище зазначеного рівня або нижче, вона може засохнути незабаром, або почати загнивати.

Садимо квіти

Якщо ви не знаєте, як прикрасити відкритий балкон квітами своїми руками, фото варіантів дизайну допоможуть вам у цій нескладній справі. Також ви можете скористатися правилами посадки квітів, як і на клумбах. Можна скласти невеликий ландшафтний дизайн зі штучним водоспадом, а квіти розмістити на задньому фоні вище, а на передньому плані – маленькі, в середині – середньорослі. Не варто дотримуватися строгості в посадці рослин, змішаний варіант їх буде виглядати набагато цікавіше. Після посадки всіх квітів, їх необхідно рясно полити. Свіжий грунт не варто робити мокрим, він повинен бути вологим.

Квіткові магазини рясніють розмаїттям невибагливих рослин, які чудово відчуватимуть себе на балконі. Слід підібрати тільки ті квіти, які ідеально підійдуть під ваші умови.

Для балкона ідеально підійдуть як садові, так і кімнатні квіти. Щоб рослини радували око, необхідно, щоб вони були яскравого забарвлення. Тому як не можна до речі сюди підійдуть петунії, гвоздика, герань, бегонія.

Як зробити зелений сад на балконі

Кімнатні рослини слід потроху привчати до свіжого повітря, день від дня, виносячи їх на повітря на деякий час. Якщо ви є жителем південних регіонів, то в однорічниках сенсу немає. Можна купувати і багаторічники. Якщо ви живете у широтах з холодним кліматом, в такому випадку підійдуть однорічники. Інша справа, якщо лоджія теплоізольована і засклена, у цьому випадку придбання рослин для перетворення приміщення в цілорічний оазис полегшується.

Сад на балконі круглий рік

Навесні. Щоб ваш сад почав радувати красою квітів вже навесні, з середини квітня слід садити розсаду маргариток, бегонії та віоли. На закритих теплих балконах можна висаджувати цибулинні крокуси, нарциси і тюльпани.

Влітку. На літньому повітрі чудово відчуватимуть себе квіти, такі як фікус, азалія, гранат, алоє, цикломен, толстянка, гортензія, агава і їм подібні.

Вічноквітучу бегонію, пеларгонію, колеус в зимовий період необхідно живцювати і знову висаджувати в зоні лоджії в теплий період.

Квітник на балконі своїми руками

Але тропічним і субтропічним рослинам важко переносити відкритий грунт, їх краще розсаджувати в заскленому приміщенні з вологим повітрям. Наприклад, королівська бегонія, філодендрон, сансевієрія і диффенбахія.

Восени. Щоб ваш чудовий сад пахнув в осінній час, можна садити, приміром, бульбову бегонію, айстри, кобею, петунію, гацанію, а також садові айстри і хризантеми.

Якщо балконна зона або лоджія засклені, то цвітіння рослин буде тривалим, а їх умови стануть набагато краще.

Наприклад, у спекотний період з допомогою рольштори або жалюзі можна закривати квіти на балконі від потрапляння на них прямих сонячних променів, а також захистити їх від перегрівання і пересихання.

Як оживити балкон з допомогою квітів

Балконне приміщення можна використовувати виходячи з особистих переваг. Наприклад, зону можна переобладнати своїми руками під міні-спортзал, бібліотеку, кімнату відпочинку, майстерні, кабінет або шкільний куточок.

Для зони відпочинку необхідно врахувати кожен вільний куточок. Важливо, щоб було комфортно, затишно, зручно, а також не було відчуття захаращеності. З меблів можна встановити крісло-качалку, стільці з кавовим столиком або маленький диванчик.

Екзотичний, середземноморський інтер’єр ідеально буде виглядати в поєднанні плетених меблів з зеленими запашними рослинами. Сюди також можна додати акваріум, якщо розміри утепленого балкону або лоджії дозволяють.

Зона відпочинку на балконі

Також варто пам’ятати і про освітлення. Додаткові джерела світла створять неповторний комфорт і затишок в темний час доби. Для любителів романтики підійдуть оригінальні світильники у вигляді свічок.

Важливо пам’ятати одну головну особливість – не захаращувати приміщення і не перевантажувати його ні меблями, ні квітами. Все повинно бути акуратно оформлено з відчуттям простору і вільного переміщення по балкону.