Оздоблення балкона блок хаусом

Приступаючи до внутрішнього оздоблення балкона, необхідно вирішити, яку роль буде виконувати зона балкона/лоджії. Якщо ви плануєте облаштувати балконну зону під житловий простір, ідеальним рішенням буде виконати всі теплоізоляційні роботи на балконі і підібрати оздоблювальний матеріал. Саме від того, який оздоблювальний матеріал ви оберете, буде залежати ступінь комфорту і затишку приміщення після закінчення усіх робіт.

Сьогодні будринок пропонує масу оздоблювальних матеріалів, завдяки яким балкон перетвориться у красивий і зручний простір. Одним із таких матеріалів є блок-хаус.

Що таке блок-хаус

Блок-хаусом називається сучасний матеріал для внутрішнього і зовнішнього облицювання, який оригінально зможе перетворити інтер’єр балконної зони, наділяючи його прекрасними експлуатаційними якостями. Він відрізняється легкістю при монтажі та подальшому догляді. Більше того, блок-хаус може скласти серйозну конкуренцію сучасним матеріалам, що призначені для облицювання та користуються великим попитом на сучасному будівельному ринку для облицювання лоджій і балконів.

Обшиття балкона блок-хаусом

Особливістю блок-хауса є його імітація оциліндрованого брусу з наявністю прекрасних експлуатаційних якостей. Блок-хаус походить від англійського «Block house», що вживається у західних країнах до каркасно-щитових будівель, які отримали широке визнання у Фінляндії та Канаді. Це можна пояснити тільки тим, що облицювання необхідно робити з матеріалу, який максимально схожий за зовнішнім виглядом на оциліндровані бруси. Власне звідси й отримав назву будматеріал, який згодом став прекрасним рішенням для оздоблювальних робіт як зовні, так і зсередини.

Блок-хаус для облицювання поділяється на декілька видів: класичний дерев’яний, вініловий і металевий. Якщо здійснюється обшивка балкона блок-хаусом (фото можна переглянути в даній статті), то майстри рекомендують використовувати вініловий варіант, оскільки за вагою він значно легше дерев’яного — у 10-15 разів, що дозволяє не особливо навантажувати балконну конструкцію. Якщо ви віддаєте перевагу природним матеріалам, то для внутрішніх робіт, звичайно, ідеальним рішенням буде дерев’яний варіант, він дозволяє надати приміщенню чудовий сільський колорит, займаючи мінімум балконного простору.

Неповторного естетизм та витонченості додасть приміщенню гладка поверхня, а також відсутність нерівностей та різних дефектів. Як вже було раніше сказано, блок-хаусом обробляють не тільки стіни приміщень зсередини, цей матеріал прекрасно використовується для зовнішніх оздоблень різноманітних будівель.

Для внутрішньої обробки краще вибирати дошку, діаметр якої менший, щоб вона візуально не зменшувала внутрішній простір. Дошка з великим діаметром імітує натуральну колоду, тому фахівці радять останні вибирати для зовнішнього оздоблення.

Оздоблення балкона блок-хаусом

Блок-хаус виготовляється на основі цілісного дерев’яного масиву. На виході у готового виробу є пази й шипи. Якщо говорити про довжину виробів, то вона може змінюватись від 2 до 6 метрів, а ширина середніх і великих елементів, застосовуваних для зовнішнього облицювання, – 130-230 мм.

Якщо ви вирішили облицювати балкон з блок-хауса, фото варіантів дизайну приміщень, до речі, можна переглянути в галереї статті, то для внутрішнього оздоблення слід підбирати вироби з шириною — 80-90 мм і товщиною – 35 мм.

Класифікація блок-хауса

Обробний матеріал блок-хаус класифікують на рівні «А», «В», «С». Але, незважаючи на таку класифікацію, матеріал виготовляється за єдиною для всіх технологією.

Для виробництва усіх видів матеріалу використовується одна партія деревини, здійснюється посилена сушка в одному сушильному приміщенні, а процес обробки відбувається на одному обладнанні.

Сама ж класифікація матеріалу здійснюється вже в процесі сортування на виході після закінчення всіх робіт. За рахунок сучасних сортувальних норм дошку відносять до того чи іншого класу.

Також необхідно знати, що блок-хаус є абсолютно екологічним і безпечним матеріалом, сприятливо позначаючись на здоров’ї людини, оскільки за основу береться натуральна деревина ялини або сосни. Слід зазначити, що з цих двох сосна є більш міцним і практичним матеріалом, тому що соснова смола створює так звану природну гідроізоляцію, що дозволяє в рази збільшувати термін експлуатації готової продукції.

Блок-хаус в опорядженні балконів

Крім того, що блок-хаус натуральний і безпечний, його незаперечні переваги – це відсутність схильності до деформації, що дозволяє йому надовго зберігати свої первісні властивості, міцність та прекрасний зовнішній вигляд. Більше того, йому не страшний вплив вологи, а, відповідно, й загнивання та поява грибка чи різних захворювань, які притаманні простій деревині. Тож плюси блок-хауса незаперечні, оскільки він поєднує в собі міцність при невеликій вазі, дозволяючи уникати небажаного навантаження на балконну конструкцію. Також важливою перевагою є ще тепло- та звукоізоляція, а завдяки тому, що матеріал натуральний і йому, як дереву, властиво «дихати», у приміщенні завжди підтримується сприятливий мікроклімат.

Балкон оздоблений блок-хаусом

Властивості оздоблення лоджій блок-хаусом

Застосувати блок-хаус як матеріал для оздоблення стін – досить просте завдання, оскільки його часто використовують для обробки сендвіч-панелей, стін із цегли або бетону. Тому монтаж здійснюється найчастіше на голі стіни або за допомогою додатково змонтованої обрешітки. Майстри радять, звичайно ж, для облицювання використовувати встановлення каркаса, оскільки за рахунок цього можна додатково утеплити приміщення, приховуючи можливі нерівності або недоліки наявних стін.

Обшивка блок-хаусом – поетапна інструкція

Блок-хаус на балконі нічим не відрізняється у виконанні будівельно-монтажних робіт від інших, подібних на нього, оздоблювальних матеріалів. Тому дії слід здійснювати по звичній схемі: підготовка, монтаж обрешітки, теплоізоляція та облицювання.

Підбираємо матеріал правильно

Щоб не помилитися в тому, яку кількість ламелей необхідно підібрати для оздоблення приміщення, слід передусім визначитися, який варіант укладання ви плануєте здійснити: вертикальний чи горизонтальний. Після цього треба взяти до уваги розмір самого приміщення і зіставити його з шириною панелей для внутрішнього оздоблення.

Кріплення блок-хауса на каркас

Важливо! Пам’ятайте, що для внутрішніх робіт ламелі блок-хауса слід підбирати з меншою шириною, ніж для зовнішніх робіт.

Для балконів/лоджій чудово підійде ширина дошки 8-9 см, щоб не вийшло візуального зменшення приміщення.

Хід робіт

  1. Звільняємо балкон від усіх речей. Для цього викидаємо не тільки старі речі, приділяємо увагу також оздобленню самого приміщення. Тобто якщо є старе оздоблення, його слід ліквідувати.
  2. Якщо лоджія або балкон за планом повинні бути переобладнані у житловий простір, необхідно здійснити роботу з пароізоляцією. Для цього використовується пергамін або поліетиленова плівка, встеляємо листи з напуском один на одного на 10-15 см. Плівкові рулони необхідно розгортати і закріплювати, використовуючи алюмінієвий скотч під стелею на верху стін. Якщо протягом укладання стався надрив, матеріал потрібно заклеїти використовуваним скотчем. Таким же чином потрібно закрити наявні стики.
  3. Наступний крок – це встановлення вертикального дерев’яного каркаса. Для цього необхідно підготувати сухі бруски розміром 50 х 50 мм. Щоб конструкція була міцною і служила не один десяток років, необхідно опрацювати її вогнетривкими й антисептичними складами. Дерев’яні бруски слід монтувати на відстані 60-70 см один від одного. У залежності від типу стіни (дерев’яна або цегляна) каркас може бути прикріплений як за допомогою цвяхів, так і дюбелями або шурупами.
  4. Після кріплення дерев’яного каркаса, наступний етап робіт – теплоізоляція. Теплоізоляційний матеріал необхідно закладати у простір між дерев’яним каркасом і самою стіною, не забуваючи його фіксувати. Для утеплення краще за все підібрати теплоізоляцію з плиток, а не рулонну.
  5. Наступним етапом робіт є оздоблення блок-хаусом. Встановлювати ламелі можна як вертикально, так і горизонтально, виходячи з індивідуальних переваг.
  6. Дошки потрібно класти зубцями вгору, щоб уникнути можливої концентрації вологи в пазах. Далі ламелі кріпляться до решетування на саморізи, клямери, скоби і цвяхи. Якщо в якості кріпильних елементів вами обрані саморізи, то по закінченню монтажних робіт їх головки слід приховати за дерев’яними пробками за допомогою клею ПВА. На кожен брус ламелі потрібно кріпити, використовуючи два саморіза: один кріпиться біля паза, другий – біля шпунта.
  7. Останній етап – це закладення зовнішніх і внутрішніх кутів за допомогою спеціально призначених накладок, які також продаються у якості додаткових матеріалів для облицювання блок-хаусом.
  8. Ще одне рішення – монтаж лиштв із дощок або вагонки.
Кріплення блок-хауса в рейках

Власне, на цьому всі роботи з монтажу блок-хаусу завершені. І, як видно, оздоблення балкона блок хаусом, фото варіантів якої представлені в галереї статті, досить-таки просте, настільки, що з ним може впоратися навіть новачок.

Як і за будь-якими облицювальними матеріалами, за блок-хаусом потрібен догляд, тому по закінченню монтажу про це не слід забувати. Щоб оздоблення служило не один десяток років і радувало вас, потрібно раз на рік покривати поверхню спеціально призначеним антисептиком.

Крім такого щорічного догляду, слід також проводити систематизований огляд на виявлення усіляких подряпин, тріщин, різних дефектів. Якщо в процесі огляду ви виявили пошкоджену панель, її необхідно прибрати і замінити на нову, але ні в якому разі не замазувати герметиками.

Оздоблення стін балкона з блок-хаусом

Також блок-хаус слід періодично очищувати. Бруд, пил, сміття, що зібралися за рік у місцях заокруглення обшивки, повинні бути ліквідовані за допомогою пилососа і вологої ганчірки.

Якщо ви будете дотримуватися простих правил по догляду за цим оздоблювальним матеріалом, то він довго зможе зберігати свої характеристики і первозданні властивості, радуючи око неповторною пишністю та природною красою.