Робимо стелю на балконі: натяжну, рейкову, підвісну, з гіпсокартону

Ремонт балкона означає не тільки облагороджування стін, але й оформлення стелі. Причому поверхня повинна бути красивою і практичною, оскільки балкон – це доповнення квартири або будинку та їх функціональна частина.

Сьогодні існує безліч варіантів, з яких ми можемо вибирати матеріал та технологію оздоблення, при тому що кожен з них має свої переваги і недоліки. Сьогодні серед товарів і матеріалів, пропонованих на ринку для споживачів можна вибрати наступні варіанти:

  • натяжний;
  • рейковий;
  • навісний;
  • з гіпсокартону.

Правильний підхід до оформлення балкона і лоджії дозволить продовжити й навіть розширити квартиру або приміщення, до якого він прилягає.

Натяжна стеля на балконі

Прийнято вважати, що натяжні стелі можна монтувати тільки на великій площі, причому чим більший розмір приміщення – тим ефектніше це виглядає.

Натяжна стеля в інтер’єрі

Така думка помилкова, оскільки професіонали можуть перетворити приміщення будь-якого розміру в шедевр дизайнерського мистецтва і майстерності. Приклад того, як виглядає натяжна стеля на балконі, фото якого розміщене у нас в галереї демонструє можливості монтажу і планування в невеликих приміщеннях. Необхідність у просторі виправдана тільки в тому випадку, якщо ми хочемо бачити багатоярусну систему з переходами і яскравими акцентами.

Адже ті ж самі яруси в деяких випадках не перевищують площу в 1 кв. м. Монтаж натяжної стелі здійснюється шляхом прикріплення плівки до алюмінієвого профілю, який може проходити по базовій поверхні або по гіпсокартонних конструкціях, встановлених раніше. Важливо, що гіпсокартонні конструкції — це жодним чином не гіпсокартонна стеля, це конструкції, які дозволяють монтувати систему, на яку вже безпосередньо натягатиметься поліефірне полотно.

Натяжна стеля на балконі, відгуки про яку залишають люди, що постійно стикаються із завданням розробки конструкцій та монтажу, дає можливість візуально збільшити простір за рахунок глянцевого полотна з дзеркальним ефектом. Будь-які обмеження щодо температурного режиму приміщення теж відсутні, оскільки поліефірна тканина, за допомогою якої створюються натяжні системи, не схильна до змін структури матеріалу через перепади температури навколишнього середовища, тому така стеля буде міцною, красивою і довговічною. Вініл та поліефір не вигорає на сонці, не відноситься до займистих матеріалів, не схильний до цвітіння та не служить у якості сприятливого матеріалу для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

Натяжна стеля — вирішення всіх проблем

Істотною перевагою натяжної стелі є її здатність згладжувати і приховувати будь-які нерівності та вади застельного простору. А як поле для естетичної та дизайнерської думки такі системи мають необмежений потенціал.

Рейкова стеля на балконі

Ще один не менш актуальний варіант оформлення приміщення — рейкова стеля на балконі, цей варіант сьогодні обирається доволі часто. Така популярність даного способу оздоблення пояснюється легкістю і простотою монтажу конструкції, довговічністю та універсальністю.

Що собою являє рейкова стеля

Рейкова система являє собою каркас, що складається зі смужок різного розміру за параметрами довжини і ширини, які кріпляться до основного перекриття і з’єднуються кріпленнями, призначеними спеціально для таких систем. Габарити рейок можуть бути різними і залежать від початкових розмірів приміщення, де буде проводитися монтаж.

Для штампування рейок використовують сталь або зміцнений сплав алюмінію, якому надають естетичний зовнішній вигляд за допомогою піскоструминного фарбування, ламінування або ж нанесення полімерного шару. У деяких випадках рейки відрізняються рельєфною структурою або перфорацією поверхні.

Рейкові системи бувають двох типів:

  • відкрита;
  • закрита.

Закрита рейкова стеля виглядає як суцільне полотно, а відкрита – вид монтажу кожної рейки окремо на певній відстані одна від одної, причому вільний простір закривається за допомогою декоративних планок.

Підвісна стеля на балконі

Для тих випадків, коли немає можливості витрачати висоту приміщення, підійде підвісна стеля на балконі, який істотно виграє на тлі натяжної системи висотою застельного простору. Вибравши саме підвісну систему, можна заощадити 10-15 сантиметрів висоти в приміщенні — на балконі чи лоджії, в якому можна вдало розмістити або заховати наявні комунікації (проводку, вентиляцію).

Підвісна стеля

Основою конструкції для підвісної стелі служать пластикові панелі або ж знайомий всім варіант матеріалу – вагонка. Самі панелі являють собою полімерні листи з порожніми прошарками всередині, які роблять лист міцним і водночас легким.

Полімерні панелі для підлоги і стелі відрізняються одна від одної допустимим рівнем навантаження, м’якістю і тонкістю. Крім того, панелі поділяють на складальні й ті, що імітують плитку.

Відмінність між вагонкою та набірними панелями полягає у їх формі та розмірі: вагонка являє собою планки 300 х 30 сантиметрів, а панелі, що імітують плитку – прямокутні полотна з рівними сторонами. Полотна підходять для оформлення поверхонь з перепадами, наявністю отворів і вибоїн. Вагонка ж, як і пластикові панелі, може бути найрізноманітніших кольорів, фактур та рельєфів.

Гіпсокартонна стеля на балконі

Гіпсокартон є універсальним матеріалом для створення і монтажу перегородок та перекриттів, крім того, широко використовується у якості засобів для вирівнювання поверхонь як стін, так і стелі. Саме за допомогою гіпсокартону і вдається вирішувати найсміливіші дизайнерські рішення.

Стеля з гіпсокартону

Багато хто не наважується робити стелю на балконі з гіпсокартону, оскільки це приміщення з потенційно великою вологістю. Проте всі виробники цього матеріалу вже давно представили на ринку вологостійкий гіпсокартон, який здатний витримувати високу вологість, не змінюючи при цьому своїх фізичних і механічних властивостей та якостей. Єдине «але» – це правильне укладання листів гіпсокартону з дотриманням технологічних умов та характеристик.

Недоліком гіпсокартону у випадку балкона є необхідність додаткового монтажу каркасу і подальшого оздоблення вже готової поверхні лакофарбовими матеріалами, що, відповідно, збільшать витрати коштів на облаштування приміщення.

Монтаж каркасу для стелі з гіпсокартону

Яку стелю вибрати для балкону

Отже, робимо підсумок. Грунтуючись на наших знаннях щодо матеріалів для оздоблювальних робіт і вибираючи, яку стелю зробити на балконі, уточнимо на що потрібно звертати увагу, перед тим як зупинити свій вибір на тому чи іншому варіанті:

  • його придатність до умов високої вологості;
  • можливість перепаду температур в літній і зимовий періоди;
  • висота наявної базової стелі;
  • міцність перекриттів.

Для засклених балконів і лоджій підійде абсолютно будь-який варіант з розглянутих, якщо ж скління немає, від гіпсокартону краще відмовитися.

Зверніть увагу на статтю: чим обробити стелю на балконі.

Робимо стелю на балконі

Найпростішим у монтажі є рейкова стеля, яка вимагає найменше нефункціонального застельного простору і підходить для монтажу на абсолютно не підготовлену базову поверхню.

Натяжна або підвісна стеля дають можливість здійснити найсміливіші і несподівані дизайнерські ідеї, крім того, завдяки глянсовій поверхні і натяжній системі можна візуально збільшити стельовий простір, тим самим зробивши більшим і сам балкон.