Встановлюємо жалюзі на вікна ПВХ без свердління

Нові вікна – це завжди естетично і комфортно. Незалежно від того, які вікна ви встановили, з дерев’яними рамами або з пластику, сонячне світло однаково буде проникати в приміщення, висвітлюючи його і обігріваючи. Якщо, приміром, у вас вікна виходять на сонячну сторону, то буває, що сонця буває занадто багато, і щоб зробити своє життя комфортнішим, необхідно якось сховатися від спеки. Для цього всі засоби хороші: штори, тюлі, тонування скла або кріплення жалюзі.

Слід зазначити, що тонування скла є дорогим і менш ефективним варіантом, так як сонце все одно буде заважати, проникаючи в приміщення. А використання жалюзі для цих цілей – ідеальний і дуже ефективний варіант.

Вони чудово справляються з перекриванням доступу світла ззовні, а через різноманіття варіантів даних конструкцій їх останнім часом стали більше встановлювати в будинках, ніж штори, так як останні вбирають у себе багато пилу. Тому в даній статті ми детальніше розповімо, якими бувають жалюзі, їх типи і варіанти для самостійного монтажу.

Типи жалюзі і варіанти монтажу

Багато фабрик, які займаються виготовленням металопластикових вікон, представляють широкий асортимент жалюзі різної конфігурації, які чудово впишуться в будь-який інтер’єр приміщення з відмінними декоративними і функціональними властивостями. Більш того, жалюзі виготовляються індивідуально під нестандартні розміри вікон, використовуючи при цьому різноманітність матеріалів. Наприклад, із пластику, дерева, алюмінію і тканини.

На сьогоднішній день існує три види жалюзі, які відрізняються між собою за способом кріплення, а також розташуванням ламелей: тканинні рулонні, горизонтальні та вертикальні конструкції.

Що стосується вертикальних жалюзі, то їх рідше кріплять на вікна приватних будинків і квартир, а найчастіше в офісні приміщення. Але якщо інтер’єр приміщення виконаний в певному стилі, вертикальні моделі чудово підкреслять стиль інтер’єру. Найчастіше такі моделі кріпляться трохи вище рівня вікна, що дещо обмежує їх властивості.

Встановлення жалюзі без свердління

Горизонтальні моделі є більш практичними, ніж вертикальні, і їх часто використовують замість фіранок на вікнах. Більш того, завдяки тому, що їх можна кріпити не тільки поверх вікна, але і всередині отвору, конструкції більш функціональні. Також існує варіант кріплення горизонтальних жалюзі на кожну стулку для повноцінного і безперешкодного відкривання вікна. Також слід зазначити, що саме горизонтальні конструкції ідеально поєднуються зі шторами і тюлями. Монтаж таких жалюзі до профілю вікна не займає ні площі в отворі, ні саме підвіконня.

Що стосується моделей рулонних жалюзі, вони встановлюються як поверх самого віконного прорізу, так і на кожну стулку, по типу горизонтальних. Рулонні жалюзі виготовлені з тканин з певним брудовідштовхуючим просоченням, які можуть бути представлені в різноманітті колірних рішень з різними принтами. Такі моделі стануть не тільки лаконічним доповненням, але і родзинкою приміщення.

Підбираємо жалюзі

В ході численних спостережень з’ясувалося, що підбір жалюзі є досить відповідальним кроком, так як ці вироби повинні не тільки захищати вас від сонця, але і виконувати декоративну функцію в інтер’єрі. Кожна модель буде особливо цікаво виглядати в певному інтер’єрі. А щоб інтер’єр не втратив своїх естетичних якостей, слід підбирати якісні жалюзі.

Більше того, окрім естетичних якостей, жалюзі можна вибирати, виходячи з власних вимог. Більш того, жалюзі можна також замовити будь якого розміру, кольору, конфігурації, дозволяючи, тим самим, підкреслити витонченість і стиль приміщення.

Монтаж рулонних штор на вікна самостійно

Способи монтажу

Після того, як ви для себе визначте, який тип жалюзі підходить вашим вимогам, можна приступати до замовлення виробів. Для цього потрібно лише сказати розміри вікон і варіант монтажу моделей: над вікном, у проріз вікна або на рамі.

Виготовлення жалюзі здійснюється досить швидко через простоту конструкції і легкість технологічного процесу.

Що стосується процесу встановлення виробів, то тут також не потрібно особливої освіти і навичок, щоб впоратися з монтажем жалюзі під силу навіть новачкові. При встановленні жалюзі на вікна, незалежно від обраного типу, потрібен шуруповерт. Розглянемо монтаж жалюзі на прикладі горизонтальних моделей за допомогою кріплення їх на віконну раму. До речі, установка рулонних конструкцій або навіть ролетів здійснюється ідентичним чином.

Варіанти кріплення жалюзі на вікна

В упаковці, яку ви придбали разом з жалюзі, часто є всі необхідні предмети і матеріали, щоб легко встановити конструкцію: саморізи, шурупи і різні спеціальні елементи та деталі. Слід все розібрати, зняти лиштви, які будуть закріплені на карниз жалюзі. При кріпленні виробу до стулки вікна, реалізувати це можна декількома варіантами: саморізами, кронштейнами для кріплення або отворами, висвердленимии в стіні.

Найбільш надійним варіантом монтажу жалюзі є установка їх на віконний профіль, при цьому не варто переживати, що через це постраждає герметичність вікна. Навіть якщо ви вирішите зняти жалюзі і не користуватися ними, отвори можна замазати силіконом, таким чином, дірок видно не буде.

Якщо ви не бажаєте свердлити вікно, тоді вам підійде установка жалюзі на пластикові вікна без свердління, фото яких можна переглянути в галереї статті. Для цього використовуються кронштейни, які кріпляться до рами декількома варіантами без висвердлювання отворів.

Встановлюємо жалюзі, використовуючи шуруповерт і саморізи

Вирішивши встановити жалюзі на раму вікна, слід визначити, в якому місці буде розташована верхня планка конструкцій. Вона буде встановлена на раму, а на неї буде кріпитися вся конструкція.

Найпростіше рішення – це монтаж жалюзі на віконну стулку, які пазами будуть виступати на віконну раму. Для цього немає потреби в точності замірів, тому що, монтаж передбачає тільки правильно встановлене вікно, а прилягання стулки має бути таким до віконної рами, щоб не відчувалося, інакше від протягу будуть розгойдуватися жалюзі.

Важливо! Безліч моделей жалюзі мають такі варіанти кріплення, які передбачають монтаж на шурупи, які вкручуються у віконний профіль. Таке рішення передбачає таку ж надійність установки, як і з допомогою свердління отворів. Слід уважно вивчити інструкцію з монтажу.

Направляючу планку потрібно притулити до склопакету таким чином, щоб вона була на самому верху стулки вікна. Бувають варіанти, коли площини склопакета і рами з різною глибиною. Це говорить про те, що пластини будуть не дуже щільно прилягати до профілю. Щоб уникнути неточностей слід використовувати П-поподібні підкладки. Такі підкладки можна використовувати до повного зникнення зазорів. Також на нижніх краях слід зробити відмітку несучої планки, дозволяючи більш рівно кріпити жалюзі на вікна. Після цього в профіль вікна заганяємо саморізи, використовуючи шуруповерт. Вони чудово будуть триматися на пластиковій поверхні.

Монтаж жалюзі без свердління

В процесі закручування саморізів несуча планка може бути зміщена, тому краще висвердлити отвори під саморізи спочатку щоб уникнути раптового розтріскування пластику. Після установки напрямних, можна сміливо кріпити лісочку, на якій тримаються жалюзі при відкритті стулки вгору. Щоб це здійснити, достатньо в нижньому штапику просвердлити два отвори на краях не більше 2,5 мм в діаметрі, які будуть відповідати конструкції. Після цього просуньте волосінь в спеціальні заглушки, яка йде разом з жалюзі, і зав’яжіть на вузли. Встановіть заглушки в просвердлені отвори і добре натягніть волосінь. Слід звернути увагу на те, що сильний натяг, як і слабкий – вкрай небажаний.

Також враховуйте, що площина налаштовується не тільки з використанням волосіні, але і з використанням спеціальних фіксуючих елементів, що значною мірою спрощує вирішення даної дії. Наявність нижніх фіксаторів є також в комплекті з жалюзі. Далі на направляючу планку слід надіти лиштви і перевірити, як вони працюють. Після цього слід встановити ланцюжок, яким регулюються ламелі в конструкції, а також гнучкий важіль в будь-якому зручному для вас місці, використовуючи кріплення, яке встановлюється на стіну з використанням звичайного клею.

Слід зауважити, що кріплення жалюзі є досить простим рішенням, щоб штучно відгородитися від прямих сонячних променів, однак, у нього є певні хитрощі, які під час установки необхідно враховувати.

При купівлі жалюзі, в коробці часто прикладена інструкція з монтажу виробів, що дуже може допомогти в процесі кріплення.

Встановлення жалюзі на кріплення без свердління

Крім монтажу жалюзі зі свердлінням, необхідно згадати ще, що кріпляться жалюзі плісе на пластикові вікна без свердління, різних карнизів і додаткових елементів. Ви можете без особливих зусиль прикріпити їх, використовуючи в роботі клейку стрічку і зберігаючи тим самим в цілісності вікна і стіни. Слід зазначити, що саме такі жалюзі на вікна ПВХ без свердління є найбільш дорогим рішенням з представлених, тим не менш, вони чудово виглядають в будь-якому інтер’єрі кімнат, а також на балконах і лоджіях. До плюсів цих конструкцій можна віднести можливість їх попрати, і те, що закриваються штори знизу вгору, а також їх можна встановити на будь-які за формою нестандартні вікна. Установка таких жалюзі  здійснюється на будь-який тип вікна, а також є різні варіанти кріплення.

Встановлення жалюзі на вікна своїми руками

Використовуючи липку стрічку при встановленні на вікна жалюзі, пам’ятайте, що кріплення як стрічки, так і жалюзі на неї має здійснюватися з максимальною точністю, так як, прикріпивши виріб, змістити його на кілька сантиметрів вправо або вліво буде неможливо, так як в подальшому стрічка буде триматися вже неміцно.