Жалюзі на балкон з розсувними вікнами

Звичні жалюзі, що так гарно замінюють класичні штори і фіранки – предмети з досить довгою та багатою історією. Перші згадки про них припадають на XIX століття! За два з гаком сторіччя жалюзі зазнали безліч перетворень, і зараз налічується чимало різновидів для будь-яких вікон. Тому нерідко покупці, які вирішили прикрасити балкон або лоджію, просто губляться у настільки великому асортименті. Визначитися допоможе знання конкретних характеристик, за якими легко підібрати прийнятний варіант. До того ж було б непогано заздалегідь розглянути різні жалюзі на пластикові вікна, фото варіантів яких можна переглянути в нашій галереї.

Інформаційна довідка

Жалюзі – пристрій, аналогічний шторам, що складається з безлічі пластинок однакової величини. Зміна положення пластин здійснюється з допомогою простого повороту за допомогою важелів (ручок). Розрізняють два основних види за способом повороту: вертикальний і горизонтальний.

Жалюзі на розсувні вікна

Нині жалюзі використовуються по всій земній кулі в офісах, квартирах, виробничих будівлях та приватних будинках. Настільки високий рівень популярності пояснюється просто – великою кількістю позитивних якостей:

  • простота в експлуатації та керуванні;
  • зручність використання;
  • повне забезпечення приватності кімнати;
  • повне забезпечення повітрообміну;
  • комфортність;
  • величезний асортимент за всіма параметрами: від матеріалу виготовлення та розмірів до ексклюзивних штучних дизайнерських робіт;
  • легкість установки і відсутність необхідності в спеціалізованих знаннях;
  • естетична привабливість;
  • універсальність;
  • розсіювання сонячного світла;
  • вартість, доступна буквально всім.

Найперше, з чим варто визначитися – різновид жалюзі. Саме з цього параметра починається шлях від бажання до придбання та встановлення.

Види жалюзі

Величезна кількість варіацій на тему «жалюзі» може привести в розгубленість навіть майстрів зі стажем. Новачки й зовсім губляться при вигляді розкішного різноманіття.

Жалюзі плісе на вікна
  1. Горизонтальні вироби. Невибагливі у догляді та легкі в обслуговуванні. Вважаються одними з найбільш практичних, а тому і популярних моделей.
  2. Вертикальні – поєднання стилю, комфорту та зручності регулювання надходження світла в приміщення. Дуже добре приховують від сторонніх поглядів внутрішнє приміщення балкона, легко чистяться. В основному, виготовляються з пластику, текстилю або алюмінію.
  3. Фасадні жалюзі відрізняються в першу чергу способом і місцем установки – з зовнішньої сторони будівлі. Саме ця обставина обумовлює дуже високий ступінь захисту від небажаних вивідувачів, яскравих сонячних променів і одночасно служать надійною системою захисту від проникнення. Зовнішнє розташування жалюзів дозволяє їм збільшувати функціональність пластикових вікон. Разом з віконною конструкцією такі пристрої чудово підтримують температуру на балконі: взимку зберігають тепло, а влітку перешкоджають перегріванню приміщення, тим самим створюючи оптимальні умови для вирощування кімнатних рослин, облаштування на балконі додаткової кімнати або ігрової для дитини. Основний матеріал виконання – нержавіюча сталь і алюміній, практично не схильні до корозійних процесів (читати детальніше про зовнішні жалюзі).
  4. Найдорожчий варіант – жалюзі плісе на пластикові вікна, фото яких є в каталозі статті. Це конструкція, виконана з плісированої тканини, зі складками розміром по 2 сантиметри. Висока вартість цілком виправдовується універсальністю: плісе можуть використовуватися у будь-яких умовах, встановлюватися на найрізноманітніші віконні прорізи, легко стираються, виглядають оригінально і яскраво. Регулювання відкривання/закривання проводиться за допомогою ручки, мотузки або навіть електронного управління. Схема закривання – «знизу вгору», що додатково забезпечує захист від небажаного світла або випадкових поглядів. Крім пластику, жалюзі плісе виготовляються з алюмінію та дерева. Тканинна основа дозволяє вибирати відтінки й сам матеріал.
  5. Рулонні жалюзі – універсальні для балконів, приємні за ціною і багатоваріантні по виконанню. Ретельно приховують приміщення від сторонніх очей, надійно захищають від світла. Найчастіше встановлюються саме на сонячній стороні будинку, оскільки прекрасно підтримують температуру і не дають кімнаті перегрітися. Ціна більш ніж демократична. Читати докладніше — рулонні жалюзі на пластикові вікна.
  6. Римські штори – класичний, практичний варіант. Цілісне полотно, яке складається з окремих секцій, легко складається і регулюється. Матеріал виготовлення різний: льон, бавовна, шовкові тканини, покриті спеціальними складами проти вигоряння. Римські жалюзі дорожчі ніж інші, але дуже функціональні й надійні.
  7. Бамбукові жалюзі (дерев’яні) перш за все використовуються як елемент прикраси в інтер’єрі, а потім вже за прямим призначенням. Проте в плані захисту анітрохи не поступаються аналогам з інших матеріалів, прекрасно згортаючись в рулон і легко регулюючись. Але, крім досить високої ціни, такі вироби ще дуже важкі. Тому надійність кріплення відіграє важливу роль.

Найбільше для лоджій і балконів підходять жалюзі з пластику: легко миються, вільно регулюються, не вимагають особливого догляду, прості в експлуатації, не схильні піддаватися температурному впливу, міцні та стійкі до вигорання.

Жалюзі на розсувні вікна для балкону

Однак у домовласників, звичайно, може бути інша думка. Найголовніше, щоб вибраний варіант влаштовував домочадців за всіма параметрами і підходив до конкретного вікна.

Нюанси вибору жалюзі на балкон

Дуже небажано, щоб штори лежали на підвіконні або, ще гірше, звисали нижче вікна. Тому перед покупкою варто все виміряти і відзначити або записати. У самих жалюзей необхідно перевірити легкість повороту пластин: не повинно бути скрипу або писку при маніпуляціях.

На розсувні вікна штори проходять всередині отвору, тому при вимірах віднімається 2 см від отриманого результату висоти рами. Якщо ж передбачається заходження за рами, то відняти потрібно 10-15 см. Вертикальні вироби встановлюються мінімум 5 см ламеля від підлоги. Усі отримані результати краще записати, якщо плануються жалюзі на балкон з розсувними вікнами (фото варіантів можна переглянути в галереї даної статті).

Жалюзі для розсувних вікон на балкон

На пластикових вікнах гарно виглядають вертикальні жалюзі з тканини – бюджетний і зручний варіант. Рулонні штори стануть відмінними помічниками у створенні унікального інтер’єру. Завдяки варіацій кольорів можна «грати» з настроєм приміщення. Вони, звичайно, вельми недешеві, зате й прослужать 10 років, як мінімум.

Узагалі, жалюзі на балконі – це не тільки краса і зручність, але й економія простору. Адже до підлоги виріб звисати не буде, а значить, з’являється можливість придумати щось ще. Та й самі жалюзі можна підібрати яскравого забарвлення, акцентуючи увагу і підлаштовуючи весь стиль під них.

Конкретних критеріїв щодо вибору жалюзів на балкон не існує. Хіба що обмеження у виборі через певні конструкції. Наприклад, на розсувні вікна ніяк не підуть жалюзі, що фіксуються на стулці вікна. Сюди підійдуть вертикальні зразки. Алюмінієві конструкції теж «прискіпливі». А в іншому – вибирайте що душа просить. Тільки варто стежити, щоб вподобаний варіант підходив до вікна і по виду кріплення.

Балкон у вітальні і штори

Балкон – сучасне, функціональне і раціональне приміщення, яке присутнє практично у всіх багатоповерхових будинках. У багатьох квартирах вихід на балкон задуманий як продовження прорізу вікна і декорується спільно. Тому оптимальніше використовувати розсувні штори на вікно з балконом у вітальню, а фото варіантів переглянути заздалегідь. Хоча вироби з підйомним механізмом будуть виглядати не гірше, залишаючи прохід вільними. Головне — треба простежити за повним закриванням дверей. Тканина штор повинна легко пратися, а конструкція має дозволяє без зусиль знімати виріб для прання.

Жалюзі у вітальню на вікна з виходом на балкон

Найбільш практичний і зручний варіант для такого вікна з балконом – жалюзі. Однак виглядають вони не так виграшно, як штори. Та якщо господаря не настільки турбує зовнішнє оздоблення кімнати, жалюзі стануть вірними помічниками й захисниками від світла.

Серед розмаїття штор можна зупинити свій вибір на рулонному механізмі, хоча він кращий на кухні або спальні. Скочуючись вгору, вони швидко відкривають доступ до дверей на балкон.

Саме класичні штори найбільше підходять для оформлення балконних дверей, поєднаних з вікном з точки зору естетичного сприйняття. Для зручності виходу краще використовувати дві портьєри, а не одну (це стосується і тюлі), що розсовуються в різні сторони. Такі штори будуть повністю прикривати двері, а при необхідності легко відкриють доступ до балкона. Варто зазначити, що одну частину бажано зафіксувати, зокрема, тюль. А ту, що безпосередньо розміщується над балконними дверима, залишити рухомою, ламбрекен злегка вкоротити і закруглити, щоб він не заважав відчинятися стулці.

Оригінальний дизайн жалюзів на вікна

Ще один вельми цікавий спосіб декорування віконного отвору – китайська штора, яка являє собою смугу тканини. Для відкривання вручну треба підняти полотно і зафіксувати його у верхньому положенні стрічкою. При цьому висоту можна вибирати підходящу, зовсім не обов’язково повністю скачувати тканину. Можна сказати, що китайські штори на вікна – новий дизайн, який все частіше використовується для оформлення. Примітно, що деякі умільці не тільки штори підбирають своєрідні, а й повністю змінюють стиль кімнати, перетворюючи її у «фанг».

Ну, і наостанок варто згадати про нитяні вироби, які чудово вписуються у будь-який інтер’єр та не обмежують доступ до дверей балкона. Який варіант вибрати – вирішувати тільки вам. Найголовніше, щоб підсумковий результат приносив радість, задоволення і надійно захищав від небажаних «ефектів».