Які овочі можна виростити на балконі

Як правило, поєднання слів «вирощування овочів» асоціюється з безліччю грядок, розташованих на будь-якому городі. Та що робити тим людям, яким подобається працювати на грядці, спостерігаючи як насіння перетворюється у ламкий росточок, стає квітучою і плодоносною рослиною, але які в той же час не можуть здійснити свої «городні» мрії через те, що у них немає власної землі?

Що можна виростити на балконі з овочів? Давайте розглянемо ці актуальні питання.

Руйнуємо стереотипи і формуємо город на лоджії

Невже для природженого городника відсутність своєї земельної ділянки стане перешкодою, що не дає займатися улюбленим хобі? Багато овочів можна виростити не тільки на балконі, але й на підвіконнях. Варто зазначити, що у багатьох випадках цей процес рухається більш вдало, ніж на свіжому повітрі, адже багато овочевих культур досить теплолюбні, тож тепличні квартирні умови їм дуже навіть подобаються.

Город на балконі

Плідне вирощування овочів на балконі, навіть якщо той буде мінімальних розмірів, є реальною, здійсненною справою. Площу невеликої лоджії можна заповнити кладками з рослинами. А на просторому балконі цілком реально виростити чудовий город, який буде окрім корисної функції виконувати ще й декоративну.

Лоджія, прикрашена маленькими помідорками-черрі, яскравими і соковитими болгарськими перцями, зеленими огірками, свіжим редисом, безсумнівно, виглядатиме дуже ефектно.

Переваги городу на балконі

Найбільший плюс балконного городу полягає в тому, що за декілька метрів від вас росте не тільки корисна їжа, але й захоплююче хобі. У квартирних умовах піклуватися про рослини не просто приємно, але й практично. Таке дозвілля допомагає боротися зі стресами, приносячи ароматні, насичені вітамінами плоди.

Рослинам проживання у тепличних домашніх умовах, при правильному догляді, завжди йде тільки на користь. Справа в тому, що на лоджії завжди стабільно тепло, немає різких температурних змін, завдяки чому формується спеціальний мікроклімат, що дозволяє плодоносити овочам сильніше і частіше. Більше того, у квартирі рослини мають додатковий захист від хвороб та паразитів, наприклад, грибки фітофторозу та інші їх типи проживають тільки на городніх грядках, розташованих під відкритим небом.

Овочі на балконі

Отже, які овочі можна виростити на балконі? Виростити у квартирі можна масу різних овочів, таких як помідори, огірки, зелений горошок, баклажани і навіть картопля з гарбузом.

Вирощування баклажанів на балконі

Баклажан – це досить теплолюбний овоч. Тому баклажани на балконі, вирощування яких є цікавим і простим заняттям, слід культивувати розсадним способом. І першорядне, що треба зробити – зайнятися підготовкою грунту.

Баклажани у горщиках на підвіконні

Як приготувати грунтову суміш у будинку

Для посадки насіння спочатку потрібно приготувати грунтовий склад, у який входить якісний перегній (2 частини), промитий, чистий пісок (1 частина), а також дернова земля (1 частина). Після — у відро вже підготовленого складу слід додати 60 г суперфосфату, 2 с. л. попелу і все змішати.

Слід зазначити: якщо в процесі приготування буде використовуватися пісок, наприклад, з дитячої пісочниці, його в обов’язковому порядку потрібно промити під теплою водою протягом 20 хвилин, щоб він пропарився. Адже брудний пісок згодом може спровокувати виникнення різних захворювань, таких як чорні ніжки й інше.

Починати займатися висівом краще приблизно з 15 лютого по 15 березня, однак кожен садівник повинен орієнтуватися на регіон власного проживання, тому строки можуть змінюватись.

Також варто врахувати, що при посадці баклажанів необхідно забезпечити у приміщенні температурний режим, який коливається від 20 до 25 градусів. Ця умова дуже важлива, її потрібно дотримуватися для повного розвитку культури у квартирі.

Вирощуємо баклажани на балконі

До того ж не забудьте, що перед посівом треба підготувати грунт, що не пропускає вологу і повітря та насичений органічною субстанцією, яка володіє нейтральною реакцією.

Збільшення порцій азоту, тепла та сонячних променів позитивно впливає на хороший ріст баклажанів.

Розсадження насіння й розсади

Насіння даного овоча відразу слід садити в окремий контейнер, уникаючи подальшої пікіровки цієї культури. У суміш, зроблену завчасно, слід вкладати 3 насінини на глибину 1.5 см. У майбутньому слабкі саджанці потрібно видалити і залишити 1 найсильніший.

Після розсадження ємність слід накрити склом або міцним поліетиленом. Після того, як розсада зійде, переставте її у світле місце, здійснюючи систематичний полив теплою водою через кожні 3-5 днів.

Баклажани на балконі — вирощуємо в горщиках

Посадка баклажанів

Розвинені паростки пересаджують у просторий горщик. Варто зазначити, що баклажани чудово ростуть на супіщаних грунтах, добривах. Розсада висаджується на 1,5 см в глибину, а після — рясно поливається водою.

Догляд

Своєчасні полив, розпушування, прополка і підгортання – ось ті умови, які потрібні для вирощування хорошого врожаю.

Після висадки по закінченні 2 тижнів розсаду треба підгодувати. У цих цілях треба приготувати спеціальну суміш, в яку входить суперфосфат (50 г), розчин гною (1:10), селітра аміачна (10 г), калійна сіль (13 м). Цією цілющою рідиною слід поливати розсаду через кожні 10 днів.

Знищення шкідників

Головним шкідником баклажанів, які ростуть на балконі, є павутинний кліщ. Щоб його позбутися, використовуйте настій з часнику. Розчин складається із 10 літрів води і 1 ст. мезги. Отриманою рідиною обприскують заражені ділянки рослини 1 раз у 3-4 дні.

Метод вирощування баклажанів можна застосовувати для перцю та томатів, однак різниця полягає в тому, що кущу баклажана необхіден більший простір, і поливати його треба часто й рясно. Сорти декоративних баклажанів найбільше підходять для вирощування на лоджії. Це: пінтстрайп, емералд, айворі, аїл.

Картопля на балконі

Городникам, у яких немає власної землі, задаються питанням: як виростити картоплю на балконі? Любителям молодої картоплі не обов’язково чекати весни, щоб насолодитися смачною стравою, адже в приміщенні можна виростити цей смачний овоч навіть у квіткових горщиках.

Вирощування картоплі вдома у мішках

Спочатку треба придбати картоплю, при цьому враховуйте, що на 1 невеликий горщик знадобиться 1-2 картоплини. При виборі віддавайте перевагу середньо- і ранньостиглим сортам. Приблизно 15 картоплин треба покласти в ящик, а потім поставити в неосвітлене прохолодне місце, у якому і повинен прорости коренеплід. Для того, щоб пророщування було успішним і швидким, картоплі необхідна температура від 10 до 12 градусів. Коли плід проросте на 3-5 см, а це станеться через 25-30 днів, його потрібно перемістити у горщик із заготовленою землею. Грунт повинен бути пористим і м’яким, щільну, глинисту землю коренеплід переносить не дуже добре.

Вирощуємо картоплю у мішку

Далі у просторе кашпо наполовину насипаємо землю, кладемо туди 2 картоплинки і засипаємо землею, що залишилася. Варто зазначити, що 1 плід повинен дати приблизно 6-7 штук врожаю. Потім ставимо горщик у світле місце, наприклад, на підвіконня. Пам’ятайте, картопля у вегетативний період вибаглива до вологи. Також росток цієї культури загине при температурі 1-2 градуси, а бадилля здатне витримати заморозки до 3 градусів. Ріст триває від 2 до 3 місяців.

Тому навіть в зимовий час ви зможете їсти молоду ароматну картоплю, при цьому не купуючи імпортну копію втричі дорожче у супермаркетах.

Вирощування гарбуза на балконі

Як виростити гарбуз на балконі, щоб він був соковитим та корисним? Гарбуз, вирощений у будинку, порадує кожного любителя городнього хоббі, однак, щоб виростити його у таких умовах, слід вибирати певні сорти. Щоб отримати красивий і корисний гарбузовий урожай, у приміщенні потрібно вибирати види, що швидко достигають. Дані сорти володіють декоративними характеристиками — ось чому багато овочівників розводять на власних лоджіях саме такі види гарбуза.

Гарбуз на балконі — вирощування у горщику

Слід зауважити, що технологія вирощування гарбуза схожа зі способами вирощування на балконі огірка.

Грунт, у якому ростиме гарбуз, необхідно підготувати. Для цього слід взяти 1 частину піску, 4 частини торфу, 1 частину землі, 4 частини перегною, 1 частину тирси.

Гарбузова розсада вирощується стандартним методом. Висаджують її тоді, коли вона знаходиться у фазі 5 справжніх листків.

Після 10 днів з моменту посадки слід підгодувати саджанці розчином, який готується таким чином: у 10 літрах води розчиняємо 10 г сечовини, четверту частину таблетки мікродобрива ризького, 10 г сульфату калію і 20 г суперфосфату. До того ж часто гарбуз підгодовують комплексними готовими складами, які можна купити в спеціальних магазинах. Здійснюють цей процес у сонячну погоду через 5-10 днів. Одну рослину поливають 2 або 3 літрами розчину.

Після появи зав’язі треба залишити близько 3 зав’язей, адже у приміщенні фотосинтез не дуже хороший, тож всі плоди гарбуза не дозріють.

Гарбуз на балконі

Висаджують гарбуз у найбільший горщик (50 л або навіть більше), наповнений дренажем, який можна придбати в садівничому магазині. У процесі вегетації утворюється безліч зав’язей, їх надмірність слід видалити. Перший плід необхідно запилювати кожен день самостійно. Сорт «Цукат» потрібно удобрювати 1 раз у 15 днів рідким купівельними добривом із гумусу.