Майстерня на балконі і лоджії

Про окрему робочу зону в своїй квартирі мріє безліч людей, незалежно від того чоловік це чи жінка. По-іншому такий куточок можна назвати робочою майстернею. Звичайно, власникам будинку дана ідея не здається нездійсненною. Майстерня в такому випадку може розташовуватися на будь-якій вільній території як всередині будинку, так і поруч.

Трохи складніше втілити таку мрію, якщо людина є власником не великого будинку, а звичайної міської квартири. У квартирі з великою площею майстерню можна організувати у вільній кімнаті. Але що ж робити, якщо житло є малогабаритним? У такому випадку можна по-своєму вийти з положення. При великому бажанні можливо організувати робоче місце на давно порожньому балконі.

Початковий етап

Як і при будь-якому будівництві, перед тим як почати працювати, необхідно спланувати свої дії. Першим ділом балкон звільняється від різних меблів та інших речей, про які давно вже ніхто не згадує. Зазвичай це займає трохи часу. Багатьом дуже важко розлучитися зі своїми старими речами, тому їх можна не відправляти на смітник, а перевезти у більш затишне місце, наприклад, на дачу, в гараж або просто віддати в хороші руки. А ось старим шафі або столу можна подарувати нове життя. У даному будівництві можуть пригодитися їх деталі.

Швейна майстерня на балконі

Правильно замірявши територію і обчисливши масштаб майбутньої роботи, можна заощадити не тільки особистий час, але й кошти. Робити це потрібно з великою точністю, щоб надалі придбати правильну кількість будівельного матеріалу.

Що знадобиться

Майстерня на балконі міської квартири – це досить серйозний крок, особливо для новачка у цій справі. Тому підбирати необхідні матеріали слід не поспішаючи. Спочатку потрібно якомога уважніше розглянути всі ремонтні роботи, які належить виконати. Для кращого результату можна подивитися варіанти майстерень на фото. У галереї можна знайти безліч варіантів, і хоч один повинен вам обов’язково підійти.

Майстерню на балконі можна створювати самостійно або з усією родиною. А придбати необхідні деталі для ремонту можна в будівельному магазині або на ринку. Набагато простіше, звичайно, звернутися до майстрів своєї справи, які виконають замовлення швидше та якісніше, але за певну оплату.

Майстерня художника на балконі своїми руками

Для виконання будівельних робіт бажано придбати такі матеріали:

  • дерев’яні рейки;
  • дерев’яні бруски;
  • шурупи;
  • фольгований утеплювач;
  • шпаклювальну суміш;
  • дрібні пристосування.

Що потрібно в першу чергу

Лоджія у будь-якому випадку повинна бути засклена – це перше правило створення робочого місця на балконі. Роблячи це, ви зберігаєте тепло у своїй майбутній майстерні. Якщо ж балкон вже засклений, але старими вікнами, які продуваються, потрібно встановити міцні склопакети. Це саме той момент, коли не обійтися без фахівців своєї справи. Тільки вони зможуть впоратися з цим завданням швидко та якісно.

До грунтовного утеплення балкона потрібно підходити тільки в разі його використання цілий рік. Якщо ж у зимовий час майстерня функціонувати не буде, утепленням можна і не займатися. Все, що потрібно буде зробити, — це оновити інтер’єр і навести порядок, зробивши косметичний ремонт.

Майстерня на балконі своїми руками

Утеплення балкона

Після того, як вікна встановлені, потрібно звернути увагу на тріщини й щілини, а при виявленні їх необхідно замастити. Тріщини можуть знаходитися як на стінах, так і на підлозі та стелі.

Після огляду по периметру всього приміщення слід установити каркас. Для цього варто використовувати дерев’яні бруси. Вони кріпляться до стін балкона з однаковим проміжками, після чого в утворені отвори вставляється утеплювач. Його товщина повинна відповідати масштабу площі балкона і не займати зайве місце.

Після виконаної роботи потрібно сховати утеплені стіни за спеціальною тканиною – ізоспаном. Завдяки такій тканині в будинок не пропускається ні холод, ні волога. Тому повноцінна робота в майстерні на балконі буде забезпечена.

Майстерня на балконі — самостійне переобладнання

Всі утеплення та укриття притискаються за допомогою дерев’яних рейок, це робиться за допомогою дрилі та шурупів. Щоб закрити основну поверхню як стін, так і стелі використовуються пластикові панелі. Такий крок забезпечує не тільки практичність і надійність, а й естетичність.

Щоб завершити утеплення, необхідна установка, яка підігріває підлогу та радіатор. Дані елементи можна придбати в спеціальному магазині. Після того, як обігріваючі елементи встановлені на підлогу, вони заливаються цементною стяжкою. У цьому стані підлогу залишають і чекають, поки вона не висохне. Пізніше її потрібно буде закрити, використовуючи будь-яке підлогове покриття — те, що більше підходить.

На кінцевому етапі потрібно з’єднати елементи радіатора і підлоги з електропроводкою, перевіряючи наскільки все добре працює. Основні роботи можна вважати виконаними, майстерня на балконі готова. Але незабаром це місце буде виглядати по-іншому.

Обстановка приміщення

Саме на цьому етапі звичайний балкон перетворюється у майстерню. Потрібно все добре продумати і спланувати, оскільки перед вами стоїть непросте завдання – вмістити велику кількість різних предметів в одне маленьке приміщення. Потрібно пам’ятати, що основними елементами будь-якого робочого місця на балконі є стіл та відділи, в яких зберігаються всілякі дрібниці. Зручність вашої роботи залежить від розташування цих елементів.

Стіл та шафа

Стіл, який знаходиться в майстерні, просто зобов’язаний бути міцним, стійким і функціональним. На даний момент вже широко поширені моделі, які включають в себе висувні ящики та додаткові полиці. Вони не тільки вважаються дуже зручними, завдяки ним також використання простору є максимально раціональним.

Переобладнання лоджії в майстерню

Стелажі або шафи можуть бути як окремою конструкцією, так і розташовуватися над столом. Предмети, які будуть використовуватися рідко, потрібно помістити в коробки, контейнери або на верхню полицю. Щоб зручно зберігати дрібні деталі, багато хто схиляється до використання полиць, кишень, петель, гачків та будь-яких інших зручних пристосувань. Завдяки їм всі необхідні інструменти будуть знаходитися під рукою, їх не потрібно буде довго шукати.

Щоб не купувати нові меблі, можна використовувати старі шафу або стіл. Їх можна або відремонтувати, або використовувати як окремі деталі для нових конструкцій. У наш час у продажу є практично все для любителів майструвати в будинку.

Відштовхуючись від площі, можна розмістити на лоджії навіть кілька верстатів. Але слід не забувати про те, що використовувати подібні пристрої треба, дотримуючись певних правил. Більшість верстатів вимагають підставку – станину з металу.

Переобладнання балкона в майстерню

На цьому етапі можна вважати робочий кабінет готовим.

Отже, стало ясно, що майстерня на балконі, фото якої представлені в цій статті, – це мрія, яку можна втілити в життя. Створити робоче місце на лоджії під силу практично будь-якій людині. Навіть балкон невеликих габаритів дозволяє організувати майстерню, у якій буде стіл і секція з найнеобхіднішими інструментами. А якщо ваш балкон має площу понад 3 квадратних метри, він може стати повноцінною майстернею, де знаходитися все, що тільки потрібно.