Як зберігати велосипед на балконі

У наш час багато сімей мають велосипед, а іноді навіть не один. І практично всіх господарів цих транспортних засобів цікавить питання, як розмістити їх у порівняно невеликій квартирі, щоб «залізний кінь» не постраждав, але при цьому не займав вільного місця.

Як правило, об’ємні речі, що не потрібні протягом досить тривалого часу, люди виносять туди, де вони нікому не заважають: наприклад, в комору або на балкон. Зберігання велосипеда на балконі — досить непоганий варіант, якщо правильно підготувати транспортний засіб до майбутніх холодів. Важливо розуміти, що просто винести його на незасклений балкон не можна: якщо «залізний друг» простоїть деякий час при постійних змінах вологості й температури, швидше за все його доведеться після цього ремонтувати, а можливо, і повністю замінювати окремі деталі. Однак навіть у відкритому приміщенні він цілком здатний простояти всю холодну пору року, якщо вчасно провести необхідне для цього техобслуговування.

Досвідчені механіки рекомендують протирати мастилом кожну металеву (а особливо — хромовану) деталь, це протидіє корозії. Для цього чудово підходить звичайна ганчірка.

Чим небезпечна «консервація» на зиму

Ситуації, що представляють для велосипеда серйозну небезпеку, бувають різними. Так, наприклад, можуть виникнути наступні проблеми:

  • у сильний холод гума на шинах нерідко тріскається. Не допустити розтріскування можна змащуючи гумові частини гліцерином, який легко купити у будь-якій аптеці. Якщо велосипед буде стояти на підлозі, а не висіти на стіні, кожне з коліс потрібно регулярно провертати, змінюючи точку, у якій воно стикається з балконною підлогою;
  • при тривалому попаданні на металеві деталі частинок пилу й надлишків вологи вони руйнуються. Від руйнівного впливу рятує накриття конструкції товстими ковдрами або поліетиленом;
  • ультрафіолетові (тобто сонячні) промені шкодять пофарбованим поверхням: фарба може потьмяніти, а в деяких випадках — навіть облупитися. Для пом’якшення дії цих променів використовують силіконові спреї, але можна просто накрити велосипед досить товстою тканиною.
Зберігання велосипеда на балконі

На лоджії або балконі практично на всіх механізмах непідготовленого велосипеда може утворитися іржа. Як правило, велосипедисти виявляють її тільки тоді, коли починають їздити, тобто навесні. Щоб захистити транспортний засіб від іржі, його слід берегти від джерел вологи: наприклад, зберігати його подалі від мотузок, де сушиться білизна або ящиків, де зберігаються овочі.

Як розмістити велосипед

Над питаннями зберігання своїх двоколісних транспортних засобів на балконах велосипедисти думають вже кілька десятків років, і за цей час придумано безліч цілком хороших варіантів виконання цієї задачі. У даний час винайдені спеціальні пристосування, які виробляють на заводах, а пізніше продають у спеціалізованих магазинах. Крім того, домашні умільці можуть придумати свій варіант розміщення транспортного засобу у вузькому просторі, спираючись на існуючі розробки.

Зберігання велосипеда вдома

Найчастіше двоколісний транспорт зберігають за допомогою наступних засобів:

  • спеціально призначених стелажних або шафоподібних конструкцій з шухлядами або нішами;
  • укріплення Cyclos;
  • полиць із вбудованими кріпленнями;
  • гачків.

Більшість із названих засобів призначені для підвішування конструкцій, оскільки цей спосіб їх зберігання набагато менше шкодить шинам і є більш раціональним у використанні наявного вільного місця (на підлозі в такому випадку залишається простір для інших речей).

Предмети корпусних меблів, у яких передбачено кріплення для велосипеда, вписуються практично в усі стилі оформлення приміщення. У таких меблів зазвичай передбачені також полиці, на яких можна розкладати речі, що пов’язані з поїздками на велосипеді, та інші необхідні дрібниці. Меблі, що передбачають розміщення перпендикулярно до стін, підходять навіть для приміщень з мінімальною шириною.

Чохол для зберігання велосипеда вдома

Стійки кріпляться на стінах, зазвичай вони розраховані на кріплення двох велосипедів, які розміщуються уздовж стіни один над іншим. Ця конструкція відрізняється не тільки надійністю та простотою, а й економією максимально можливого вільного місця. Єдине, що слід враховувати, збираючись використовувати таку стійку — це ширину стіни, яка повинна перевищувати довжину транспортного засобу.

Кріплення фірми Cyclos з вигляду схоже на звичайний горщик для квітів: виробники розробили його компактним і надали йому цікавий зовнішній вигляд, причому він випускається у декількох колірних варіантах. Однеаз головних переваг цього кріплення — можливість тримати велосипед практично під будь-яким кутом.

Дуже практичним способом зберігання є різноманітні кріплення, вбудовані у полиці. Навіть якщо в сім’ї тимчасово ні в кого немає велосипеда, такі кріплення будуть корисні для зберігання всяких дрібниць, а до того часу, коли постане питання, як зберігати велосипед на балконі, вже не потрібно нічого вигадувати. Крім того, полиці, як і габаритні предмети, легко вписуються у будь-яке дизайнерське рішення. Проте слід враховувати, що велосипедну раму на полиці можна розмістити тільки горизонтально, а це накладає на господарів деякі обмеження.

Кронштейн для зберігання велосипеда на заскленому балконі

Простіше всього повісити конструкцію на балконі, вбивши в потрібних місцях звичайні гаки. Цей спосіб доступний і легкий навіть для підлітків, але підвішений на гаках велосипед виглядає не так стильно й красиво, як укріплений за допомогою одного з вище описаних варіантів.

Якщо балкон настільки малий, що для зберігання транспортних засобів неможливо застосувати жоден з перерахованих способів, залишається тільки максимально компактно розмістити його на будь-якому вільному місці. Для цього педалі і переднє колесо відокремлюють, а кермо повертають у ту ж площину, що і всю конструкцію.

Як готувати велосипед до зимівлі

Багатьох любителів велосипедної їзди цікавить чи можна зберігати на балконі велосипед взимку. Якщо попередньо провести його техобслуговування, він прекрасно зможе перезимувати в тих умовах, які зазвичай бувають на балконі. Для того, щоб провести весь комплекс робіт з обслуговування транспортного засобу перед «консервацією», знадобиться не більше, ніж дві години. Необхідні роботи виконуються послідовно.

У першу чергу транспортний засіб очищають від дорожнього пилу, особливо якщо влітку його активно використовували. Осінні поїздки завжди призводять до осідання дорожнього пилу на гальмах, амортизаторах та інших деталях, виготовлених з металу. Бруд забивається всередину механізмів і перемішується там з маслом, що перебуває на ланцюзі, в результаті чого виходить їдка суміш, яка важко очищається і руйнує велосипед, тому перед тим як розбирати його, потрібно добре помити всі поверхні, а потім протерти їх і висушити. Після цього поступово знімаються комплектуючі, які теж очищаються.

Зберігання велосипеда на балконі

Після закінчення очищення потрібно послабити кожен з пружинних механізмів. Для того, щоб послабити гальма і напруги на перемикачах швидкостей, ланцюг встановлюється на найменші низькі зірочки, а іноді його навіть знімають.

Тиск у вилках, камері та амортизаторах слід знизити, але повністю спускати камери не слід, щоб конструкція не спиралася на обода.

Кожну велосипедну запчастину необхідно ретельно змастити. Якщо цього не зробити, то навесні з великою ймовірністю багато з них заіржавіють, і велосипед доведеться здавати в ремонт, а цей процес, як відомо, зовсім не дешевий. Зате для зимового зберігання можна придбати досить недороге мастило, оскільки при зберіганні деталі не піддаються ніяким механічним впливам. Обов’язково слід змастити троси гальм, ланцюг, якому доведеться довгий час бути нерухомим, підшипники рульової колонки і всі перемикачі.

Змащуючи механізми, потрібно уважно подивитися чи не потребують вони ремонту запасних частин. Їх можна замінити відразу, а можна відкласти це до планового весняного ремонту велосипеда.

Раму велосипеда слід покрити шаром якоїсь тканини, а гумові покришки — промазати гліцерином, щоб гума стала м’якшою і не потріскалась від холоду.

Слід враховувати, що велосипеди сучасного виробництва, на відміну від своїх попередників, негативно ставляться до вітчизняного солидолу: деякі його деталі при зіткненні з ним темніють.

Варіант зберігання велосипеда вдома

Описані підготовчі заходи дозволять велосипеду без особливих проблем простояти до весни на балконі, однак перед тим, як прийняти таке рішення, слід попередньо переконатися в наявності достатнього вільного місця. Іноді велосипед вивішують за межі балкону на гачках, але це робити категорично не слід, оскільки на корпусі буде постійно утворюватися конденсат, а від падаючої зверху і замерзлої води можуть навіть з’явитися бурульки. Такий велосипед навесні буде потребувати не поточного, а в капітального ремонту.

Як на час зберігання зробити велосипед більш компактним

Якщо зняти з велосипеда колеса і кермо, він буде займати набагато менше місця. Ті, хто не хоче розбирати велосипед повністю, можуть обмежитися зняттям декількох елементів:

  • крила і переднього колеса;
  • сідла і подсідельного штиря.

Після зняття цих елементів кермо велосипеда повертають під прямим кутом, потім дістають педалі і встановлюють їх на шатунах таким чином, щоб вони «дивилися» всередину.

Розібраний велосипед на балконі

У результаті описаних маніпуляцій велосипед перетворюється в конструкцію, яка не займає багато вільного місця і яку можна повісити чи просто тримати у спеціальному чохлі. Вільне місце можна заощадити, використовуючи одежні вішалки з дерева або металу, які прикріплюються до стін за допомогою звичайних шурупів. Ці дешеві і компактні конструкції кріпляться зовсім легко і дозволяють уберегти велосипед від надлишків осідаючого на підлогу вологи. Дерев’яні вішалки вважаються більш практичними, оскільки не провокують утворення іржі і не дряпають раму велосипеда.

Слід розуміти, що відкритий простір є не найбільш пристосованим для зберігання металевих конструкцій і механізмів місцем: тепла, засклена лоджія, де не занадто різко змінюється температура і не буває підвищеного рівня вологості, підійде набагато краще.

А оптимальним місцем для зимової «консервації» двоколісного друга є будь-яке внутрішнє приміщення: адже якщо розібрати конструкцію і обережно покласти в чохол, вона може спокійно поміститися під ліжком або на шафі. Можна навіть повісити вже описану констуркцію у коридорі або в кімнаті: для інтер’єрів, витриманих в стилі «лофт» або «індастріал», велосипед, що висить на стіні, буде виглядати досить органічно.

Звичайно, ніхто не подумає проводити скління виключно для того, щоб зберігати на лоджії улюблений засіб пересування. Дії, необхідні для зимового зберігання велосипеда, не потребують великих фінансових витрат, тому краще за все провести їх у повному обсязі, щоб транспорт не постраждав від погодних умов та вологи. Розбираючи велосипед, краще всього залишити колеса в квартирі, причому змащувати гліцерином їх потрібно навіть у цьому випадку, щоб покришки не розсихались. Корисно також дізнатися чи можна встановити на балкон холодильник.