Меблі для лоджії і балкона своїми руками: недорого і доступно

Кожне приміщення в наших будинках має власне функціональне навантаження. Однак досить часто для балконів і лоджій не знаходиться іншого застосування, крім як використання їх у якості складу для непотрібних речей. А цей простір може стати чудовим місцем для відпочинку, невеликим кабінетом або повноцінним спортивним куточком — достатньо лише правильно його обладнати. І перш за все важливо підібрати відповідні меблі.

Правила вибору меблів для балкона

Варто сказати, що через невеликі габарити приміщення далеко не всі предмети інтер’єру будуть тут доречні. У зв’язку з цим необхідно вкрай відповідально підійти до вибору меблів, віддаючи перевагу тим моделям, які відрізняються компактністю та функціональністю. Також слід врахувати плановане призначення приміщення, оскільки, наприклад, те, що добре для зони відпочинку, не завжди підійде для робочого простору.

Отже, що ж необхідно врахувати, щоб створити на балконі належний комфорт і затишок? Фахівці радять дотримуватися ряду рекомендацій.

Приступаючи до вибору предметів для балконного інтер’єру, слід подбати про наявність скління. Цей критерій дуже важливий, оскільки безпосередньо впливає на вид меблів, що купуються. Зокрема, для незаскленого простору найкраще підійдуть складані меблі для балкона. Перевага подібних стільців і столів у тому, що їх можна в будь-який момент легко занести в будинок, тим самим запобігши псуванню виробів у холодну або дощову пору року. Якщо немає бажання заносити меблі в житлові кімнати, вибір повинен бути зроблений на користь пластикових предметів, які не шкода залишати надворі.

Меблі на балкон — встановлюємо самостійно

У випадках, коли балкони або лоджії мають належне скління, власникам пропонується більш широкий асортимент меблевої продукції. Особливо якщо заздалегідь подбати про проведення опалення або монтаж системи «тепла підлога». Такий простір може бути прирівняний до житлового, а отже, з’являється можливість придбати абсолютно будь-які меблеві набори.

Основні критерії вибору меблів

  1. Призначення приміщення – це перше, з чого слід виходити. Наприклад, облаштовуючи домашню бібліотеку, необхідно запастися затишними м’якими кріслами і стелажами. Для того, щоб меблі й книги не псувалися від вогкості і холоду, доведеться подбати про додатковий обігрів. Якщо ж основна ідея була в створенні кабінету, то варто придбати якісний робочий стіл і надійне офісне крісло. Варіантів може бути безліч, головне заздалегідь продумати, якої кінцевої мети необхідно домогтися.
  2. Розміри. Оскільки на балконі (навіть на відносно великому) все ж обмежений простір, то й меблі повинні мати більш скромні розміри, ніж купуються для інших кімнат у будинку. Вироби слід вибирати компактні, наприклад, рекомендується віддавати перевагу шафам не з розпашними дверцятами, а з розсувними. Саме так можна зберегти більше відкритого простору, щоб навколишня обстановка здавалася максимально комфортною.
  3. Придбання тільки необхідних предметів. Тут повинен бути мінімальний набір меблів. Можна розглянути такий варіант, як вбудовані меблі для лоджії та балкона. Такі вироби дозволяють зручно зберігати всі необхідні речі і не дуже обмежать вільний простір.
  4. Легка збірка і розбирання. Ще одне важливе зауваження: оскільки балконні двері зазвичай вужчі, ніж дверні отвори в інших кімнатах, збирати меблі доведеться безпосередньо на балконі. Крім того, навіть у випадках виготовлення виробів власними силами відразу на місці установки, варто все ж заздалегідь продумати способи їх демонтажу. Адже велика ймовірність, що одного разу меблі доведеться все-таки розібрати, і це не повинно призводити до незручностей.
  5. Залежність від умов експлуатації. Під даним критерієм мається на увазі те, що не кожен матеріал здатний витримувати негативні умови середовища. Зокрема, текстильна оббивка може вицвітати під впливом сонячного світла, а деревина — втрачати свої якості при високій вологості.
Шафа для балкона своїми руками

Також не варто забувати, що у всьому потрібно знати міру і якщо на балконі не планується зберігати багато речей, то нерозумно купувати шафу з великою кількістю полиць. Раціональним рішенням у такому випадку стане покупка невеликого столика або тумби, які мають декілька висувних ящиків.

Звичайно, кожна лоджія або балкон унікальні, і вибирати предмети інтер’єру завжди слід виходячи з індивідуальних особливостей приміщення.

Різновиди меблів для балкона

На сьогоднішній день виробники готові запропонувати широкий асортимент меблевих виробів, які можуть відрізнятися за зовнішнім дизайном або матеріалом виконання, а також по багатьох інших критеріях. Які ж варіанти оформлення сьогодні вважаються найбільш актуальними?

«Барна стійка»

За рахунок наявності широкого підвіконня і розстановки стільців із завищеними сидіннями (барні стільці) навіть невеликий простір можна перетворити на затишне функціональне приміщення. Щоб додати місця для зберігання, можна обладнати під підвіконням невеликі полички або ящики з розсувними дверцятами. Тобто такий варіант як барна стійка вимагатиме від власників придбання тільки особливих стільців, все інше цілком можна створити самостійно. Звичайно, цілком можливо, що й табурети будуть створені власними руками і з унікальним дизайном.

Складані і відкидні меблі

Саме такі вироби найкращим чином підійдуть для невеликого простору. Зокрема, якщо стіл на балконі необхідний лише час від часу, то його краще за все виконати у вигляді відкидної стільниці, яка прикріплена до підвіконня чи до чогось іншого. Тобто в той час, коли балкон ніким не використовується, меблі складаються до мінімальних розмірів, а у будь-який момент легко повертаються у вихідне положення.

Плетені вироби

Такі предмети здатні прикрасити інтер’єр у будь-якому стилі. І зовсім не обов’язково купувати ці вироби в готовому вигляді — їх можна виконати самостійно. У нашій галереї плетені меблі на балкон представлені на фото. Недорого — своїми руками — ви можете також сконструювати різноманітні зручні для вас моделі, переглянувши відео в даній статті. Легко переконатися, що плетеними може бути практично будь-який предмет мебелі – дивани, крісла, комоди, тумбочки, столики, стільці та багато іншого.

Гамак на балконі — варіант установки

Виготовляються меблі з лози, бамбука, ротанга та інших натуральних матеріалів. При цьому варто зазначити, що подібні вироби відрізняються високою екологічністю та міцністю. Також вони досить легкі, що дозволяє без проблем пересувати їх у будь-яке потрібне місце без сторонньої допомоги. Звичайно, головним недоліком подібних предметів можна назвати їх високу вартість. Однак саме плетені меблі здатні вигідно доповнити дизайн будь-якого балкона.

Кутова меблі

Перевага такого виду меблів у тому, що вони чудово економлять простір. Відбувається це завдяки тому, що встановлювати їх можна у будь-який з кутів. При цьому такі шафи, дивани або столи відрізняються більшим корисним розміром, ніж прямі моделі або круглі й напівкруглі. Саме такі меблі забезпечать високу місткість, практичність і компактність, що так актуально для невеликої площі балкона.

Будуємо меблі для балкона самі

Меблі-трансформер

Подібні моделі з’явилися не так давно, але вже отримали позитивну оцінку від багатьох споживачів. Основна перевага виробів у тому, що вони відрізняються багатофункціональністю. Наприклад, якщо потрібно обладнати на лоджії спальне місце, то цілком можна придбати ліжко, яке легко перетворюється на стіл або стелаж. Такі предмети мають додаткові скриньки й полички і дозволяють зберігати всі необхідні речі, при цьому вони легко забезпечать господарів всім необхідним, не займаючи зайвого простору.

Вибираючи меблеві набори для лоджії або балкона, не варто забувати, що всі вироби повинні гармонійно вписуватися в інтер’єр. Для цього необхідно підбирати предмети, які володіли б багатофункціональністю і при цьому відрізнялися невеликими габаритами, краще, якщо вони будуть мати більшу висоту, ніж ширину.

Також варто звернути увагу і на їхній колір: для приміщень скромних розмірів підходять світлі відтінки, здатні візуально розширити простір. Що стосується матеріалів, то обов’язковою умовою є їх стійкість до негативних факторів — висока стійкість до підвищеної вологості, температурних коливань, ультрафіолетового випромінювання та інших агресивних явищ.

Самостійне виготовлення меблів

Меблі для балкона зовсім не обов’язково купувати, адже всі предмети досить просто виконати власними силами. Для цього потрібно запастися необхідними матеріалами і правильно зняти всі розміри. Після чого залишиться лише зібрати виріб. Це може бути і такий варіант як вбудовані меблі для балкона і лоджії. А фото виготовлення та встановлення меблів своїми руками завжди можна подивитися в нашій статті. Отже, які ж меблі можна зробити, як їх зібрати і встановити?

Шафи для балкона

Шафа є важливим предметом на балконі, адже, як правило, саме там зберігаються різні речі, починаючи від кухонного приладдя і закінчуючи будівельними інструментами. Також це може бути і відкритий стелаж, призначений для розстановки книг або декоративних аксесуарів. Щоб виготовити виріб самостійно, слід накреслити план на папері, вказавши необхідні розміри, після чого закупити будівельний матеріал. Для цієї мети гарним варіантом вважається вагонка, але також можна використовувати дошки або фанеру, головне — добре обробити їх спеціальними просоченнями.

Робимо меблі на балкон

Насамперед виконується каркас, який може бути виконаний з металевого профілю, а потім зашитий вагонкою. Найскладніше – це створення дверей, якщо самостійно їх виготовити не виходить, можна купити вже готовий варіант і навісити за допомогою меблевої фурнітури. На заключному етапі всі деталі покриваються лакофарбовим складом. Після того як фарба висохне, можна встановлювати полички всередину шафи.

Гамак на балконі

Ще один предмет, який легко зробити своїми руками – це гамак. Такий виріб буде відмінним доповненням будь-якого інтер’єру. Його переваги цілком очевидні:

  • висока міцність і надійність;
  • легкий монтаж;
  • різноманітність модельного ряду;
  • нескладний догляд;
  • тривалий термін експлуатації.
Гамак для балкона

Існує кілька варіантів подібних виробів, розрізняють такі види:

  • крісло-гамак – відмінно підійде для невеликого простору, різні моделі завжди можна подивитися в каталогах фірм-виробників або переглянути на нашому сайті фото варіантів крісла на балконі;
  • каркасні гамаки – мають самостійну опору, виготовлену з дерева або металу, такі вироби досить просто встановлюються і легко прибираються;
  • підвісний гамак – хоч і не найкращий варіант для балкона, оскільки займає багато місця і потребує надійної опори, але при самостійному виготовленні можна виконати саме таку модель. Єдине питання: як повісити гамак на балконі? Тут важливо максимально міцно закріпити конструкцію — і тоді можна бути впевненим, що виріб прослужить тривалий термін і буде безпечним для використання.

Узагалі — виготовляти меблі самостійно зовсім не складно, і при цьому завжди можна отримати ексклюзивні вироби, які ідеально впишуться в конкретний інтер’єр.